Zeynep Bastık, Milli Yas Kararına İsyan Etti: “Acıyı Paylaşırken Beklenen Şey Konserlerin İptal Edilmesi mi?”

Şarkılarıyla oldukça başarılı sanatçılarımızdan biri olan Zeynep Bastık, İsrail’in Gazze’ye karşı yaptığı saldırılardan dolayı alınan Türkiye’deki 3 günlük yas kararına tepki gösterdi. Detaylar?

İsrail ve Filistin arasındaki savaş ne yazık ki her geçen gün daha kötü sonuçlar doğurarak devam ediyor. Bundan birkaç gün önce İsrail, sivillerin bulunduğu bir hastaneyi bombaladı ve tüm dünya bu saldırıyla sarsıldı.

İsrail’in Gazze’de bir hastaneyi bombalamasının ardından ise ülkemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 3 günlük milli yas ilan edildi.

Zeynep Bastık ise alınan bu karardan sonra 20 Ekim’de gerçekleşmesi planlanan Harbiye Açıkhava Sahnesi’ndeki konserinin ertelendiğini duyurdu.

Bastık ayrıca sosyal medya hesabında yaşanan savaştan dolayı üzüntülü olduğunu belirterek alınan bu karara tepki gösterdi.

Zeynep Bastık “Bir acıyı paylaşırken beklenen ilk ve tek şeyin sanat aktivitelerin iptal edilmesi mi olmalı?” diyerek duygularını paylaştı.

Bastık, alınan milli yas kararına saygı duyduğunu ancak aylarca maddi manevi bu işe emek verdiklerini belirterek sadece konserlerin ve tiyatroların iptal edilmesine isyan etti… ?

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x