Trabzonspor’dan yerli oyuncu tercihi! Rakiplerini geride bıraktı

Trabzonspor, Trendyol Süper Lig’de bu sezon Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a oranla en az yabancı oyuncu kullanan takım oldu.

Şampiyonluk yaşadığı 2021-2022 sezonundan sonra kadro istikrarı arayan Karadeniz ekibi inişli, çıkışlı dönemler yaşarken bu sezon Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a kıyasla daha az yabancı oyuncu kullandı. Sezon başından bu yana yerli ve yabancı olmak üzere 32 oyuncunun süre aldığı Trabzonspor’da yerli oyuncu kullanma oranı yüzde 45, yabancı oyuncu kullanma oranı ise yüzde 55 olarak gerçekleşti.

Süper Lig’de en fazla yabancı oyuncu kullanan takımların başında Galatasaray geliyor. Yüzde 30 yerli, yüzde 70 yabancı oyuncu kullanan sarı-kırmızılıları, Karagümrük yüzde 31 yerli, yüzde 69 yabancı ve Gaziantep FK yüzde 31,5 yerli, yüzde 68,5 yabancı istatistikleriyle takip ediyor.

Fenerbahçe yüzde 36,6 yerli ve yüzde 63,5 yabancı oyuncuya forma verdi. Beşiktaş ise yüzde 43,5 yerli, yüzde 56,5 yabancı oyuncuyu sahaya sürdü.
Süper Lig’de Sivasspor yüzde 53 oranında yerli oyuncu tercih ederken, yüzde 47 ise yabancı futbolcu oynattı. Kırmızı-beyazlı takım yerli futbolcu oynatma oranında ilk sırada yer aldı. Pendikspor yüzde 51 yerli, yüzde 49 yabancı futbolcu kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x