Kafalar Karıştı: Filistin’e Destek Yürüyüşünde İtalya Bayrağı mı Taşıdılar?

17 Ekim Salı günü İsrail’in Gazze’de bir hastaneye saldırı düzenlemesi milyonlarca kişinin tepkisini çekti. Ülkemizde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok farklı ilde protestolar düzenlenirken dünyanın farklı yerlerinden de eylem sesleri yükseldi. İsrail’i protesto etmek amacıyla sokağa dökülen Hindistan’da ise Filistin bayrağı yerine İtalya bayrağı açıldı!

İsrail’in 17 Ekim’de gerçekleştirdiği saldırıya protestolar sürüyor.

7 Ekim’de Hamas güçlerinin saldırıya geçmesiyle yeniden alevlenen İsrail Filistin savaşında 17 Ekim Salı akşamı korkunç bir gelişme yaşandı. İsrail güçleri, Gazze’de sivillerin bulunduğu bir hastaneye hava saldırısı gerçekleştirdi.

Yüzlerce masum insanın ve çocuğun hayatını kaybettiği saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Saldırının ardından ülkemizde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok farklı ilde İsrail’i protesto eden yürüyüşler düzenlendi. Filistin bayraklarını alan vatandaşlar, İsrail’i ve Netanyahu yönetimini kınadı.

Öte yandan bazı ülkelerde Filistin’e destek yürüyüşleri engelleniyor.

Almanya’nın birçok farklı kentinde düzenlenmesi planlanan Filistin’e destek yürüyüşlerinin güvenlik amacıyla iptal edildiği duyurulmuştu. Almanya’nın aksine, dünyanın farklı bölgelerinde ise Filistin’e destek yürüyüşleri düzenlenmeye devam ediyor.

Hindistan’da da Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi. Fakat bir ‘detay’ gözlerden kaçmadı!

Filistin’e destek yürüyüşünde vatandaşlar İtalya bayrağı renklerine sahip bir bayrak kullandı.

??

Fakat, Hindistan’daki ‘Welfare Party Kerala’ isimli siyasi partinin bayrağının da aynı renklere sahip olduğunu belirtelim.

Tabii parti bayrağında beyaz rengin üzerinde yer alan simge, eylemcilerin bayrağında yer almıyor. 

Yorum sizin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x