iPhone 16 prototipi, devrim niteliğinde bir tasarımı gözler önüne seriyor

Yaklaşmakta olan iPhone 16 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Örneğin, şimdiye kadar öğrendiklerimize göre iPhone 16’nın çekim düğmesi, DSLR benzeri bir işlevsellik sunabilir ve işlemci ile kamera hakkında bazı detaylar topladık. Şimdi ise açığa çıkan bir prototip, çok daha önemli bir değişikliğin yolda olduğunu gösteriyor. Buna göre iPhone 16, tamamen yeniden tasarlanacak ve beş yıl önce iPhone 11 Pro ile başlayan bir dönemin sonunu işaret edecek.

Apple’ın tasarımları, şüphesiz en çok eleştirilen yönlerinden biridir. Şirket genellikle önemli değişikliklerden kaçınır ve birkaç yıl boyunca benzer bir tasarım dilini korur, bu da “aynı telefon” gibi yorumlara yol açar. Son bilgilere göre, Apple bu yıl iPhone 16 ile benzer tepkiler alabilir ve tasarım açısından hayal kırıklığına neden olabilir. Ancak, yaklaşmakta olan modellerin, arka kameralar için yeni bir tasarım sunacağı ve iki diyagonal lens yerine arka tarafta iki dikey kamera lensine yer vereceği görülüyor.

iPhone 16 prototipi, devrim niteliğinde bir tasarımı gözler önüne seriyor

Twitter‘da paylaşılan bir görsel, iPhone 16‘nın prototipinden olduğu iddia ediliyor. Popüler inanışın aksine, iPhone 16 prototipi için önemli tasarım değişiklikleri bekleniyor. Ancak, bazı spekülasyonlar gerçekleşmeyebilir. Örneğin, son iddialar iPhone 16 Pro’nun boyutunda bir artış olacağını öne sürse de, Pro Max varyantının boyutunda herhangi bir büyüme olmayabilir. Kesin ölçüler mevcut olmasa da, yaklaşık 0.x inç civarında küçük bir artış olabileceğine dair işaretler var.

Ancak, en önemli değişiklik şüphesiz iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde gerçekleşecek. Apple, bu yıl sağ üst köşede bulunan diyagonal olarak hizalanmış kamera tasarımını terk edecek. Bunun yerine, iPhone X ve iPhone 11’den tanıdık olan kamera düzenine geri dönecek. Bu, birçok kullanıcı için pek bir şey değiştirmese de, tasarım konusunda yüksek beklentilere sahip olanları hayal kırıklığına uğratabilir. Yine de, her yıl tamamen ekran kaplı bir ön yüzeye sahip bir telefonda önemli bir tasarım değişikliği yapmanın pek mümkün olmadığı kabul edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x