Google Drive’da bazı kullanıcılar veri kaybı yaşadı

Google Drive’ın masaüstü sürümünü kullanan bazı kullanıcılar, son aylarda kaydedilen verilerinin bir kısmının aniden kaybolması sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bu sorun, özellikle Google Drive’ın masaüstü uygulamasının 84.0.0.0 ile 84.0.4.0 sürümlerini kullanan kullanıcıları etkiledi. Sorun, bir kullanıcının Mayıs ayından itibaren tüm Google Drive verilerinin kaybolduğunu paylaşmasıyla ortaya çıktı.

Google topluluk desteği forumundaki bir konu başlığında, 192 kullanıcının benzer sorunlar yaşadığını bildirmesiyle konu daha da genişledi. Kaybolan dosyalar arasında belgeler, fotoğraflar ve videolar bulunuyor. Bazı etkilenen kullanıcılar Google’ın destek ekibinden yardım istedi, ancak veri kurtarma girişimleri başarısız oldu. Google, kullanıcılara masaüstü Google Drive’da “hesabı bağlantıdan ayır” seçeneğine tıklamamaları ve uygulama veri klasörünü silmemeleri veya taşımamaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Google Drive’da bazı kullanıcılar veri kaybı yaşadı

Google Drive ekibinden Saitej, destek forumundaki bir paylaşımda, durumu daha da kötüleştirebilecek belirli eylemlerden kaçınmanın önemini vurguladı. Kullanıcılara hesaplarını bağlantıdan ayırmamaları ve uygulama veri klasörünü, genellikle Windows ve macOS sistemlerinde belirli dizinlerde bulunan, silmemeleri veya taşımamaları önerildi.

Önlem olarak Saitej, kullanıcılara uygulama klasörünün bir yedeğini ayrı bir konumda oluşturmalarını tavsiye etti. Google, bu veri kaybını araştırmaya devam ediyor ve etkilenen kullanıcıların Google’ın resmi destek kanallarını takip etmeleri ve yardım için bu kanalları kullanmaları istendi. Şirket, masaüstü platformlarda Google Drive kullanan kullanıcılar için daha fazla veri kaybı olmaması için aktif olarak çözüm üzerinde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x