Dünya Onu Konuşuyor: Kıllarından Kurtulmak İsteyen Kadın 2 Milyon Lira Harcadı

33 yaşındaki Bethan Burgoyne, 18 ila 25 yaşları arasında vücudundaki kılların “uzayıp uzaması” ve güçlenip kalınlaşması nedeniyle kendi deyimiyle “çok üzüldü”.

10 yaşındayken bacaklarının kıllı olduğunu fark etti ve büyüdükçe genç kadının kalın kasık kılları, bıyık ve çene kılları gelişti.

Genç yaştan itibaren saçlarını düzeltmek için her ay tıraş, ağartma ve ağda dahil olmak üzere aşırı önlemler aldı ve bu, 17 yıldan fazla bir süre boyunca birkaç haftada bir ona 250 sterline mal oldu.

Genç kadın yaşadıklarına dair şunları söyledi: “Nereye gidersem gideyim birinden bir yorum alacağım: ‘Nasıl oluyor da bu kadar kıllısın? Erkek misin, kadın mısın?’.”

Bethany, başkalarıyla yakınlaşmak, hatta plajda mayoyla bir gün geçirmek istediğinde kendine güvenmekte zorlanıyordu. Ama artık Bethany tıraş olmayı bırakacak özgüveni buldu ve “güzel” vücut kıllarını benimsedi

Bethany, anormal saç büyümesinin, hormon dengesizliğine neden olan polikistik over sendromuna (PCOS) bağlı olduğuna inanıyor ancak kendisine resmi bir teşhis konmamış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x