Ahmet Nur Çebi’den Burak Yılmaz, Tadic, Sergen Yalçın ve Halil Dervişoğlu cevabı!

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alan Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi suskunluğunu bozdu. Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların bu sezon gösterdiği performansı yorumladı. Beşiktaş Başkanı, Vincent Aboubakar’ın neden forma giymediği sorusuna cevap verdi. Beyaz TV’ye konuşan Ahmet Nur Çebi, Burak Yılmaz’ı teknik direktörlük görevine getirerek hata yaptığını belirtti.

Ahmet Nur Çebi açıklamasına şu ifadelerle başladı: “Yağmur var, kar var hepsinden nasibimizi alacağız. Allah herkese namusuyla şerefiyle yaşamayı nasip etsin.”

A Milli Futbol Takımı’nın performansına değinen Ahmet Nur Çebi, “Milli takım, hepimizin milli takımı. Sıkıntılı anlarımızda bile yüzümüzü bir golleri güldürüyor. Kenan Yıldız, Salih Özcan hepsi çok değerli çocuklar. Türk futbolu iyiye doğru gidiyor” dedi.

Beşiktaş’ın zor bir fikstürden geçtiğini vurgulayan Başkan Çebi, “Beşiktaş sıkıntılı bir süreç yaşıyor. İstemediğimiz, beklemiğimiz sonuçlarla karşılaştık. Tabii ki üzgünüm. Ancak daha lig bitmedi, zaman içinde takımın nereye geleceğini göreceğiz. Ben oyuncularıma inanıyorum. Çok zor bir fikstürle başladık. Diğerleri bu konuda avantajlıydı. Seyahatlar çok üst üste geldi” ifadelerini kullandı.

Futbolcularla iletişim kurmaya devam ettiğini belirten Ahmet Nur Çebi, “Oyuncuların hepsiyle görüşüyorum. Maç seyahatlerine katılmayı düşünmüyorum. Açıkçası kırgınlıklarım var. Gündemin daha çok yeni adaylar üzerinden gitmesi gerektiğini düşünmüyorum. Ben son günüme kadar oyuncularımı tek tek otobüse bindirmeye devam edeceğim. Vazifemi yerine getiriyorum” diye konuştu.

Beşiktaş’ın mali anlamda düzgün bir tabloya geldiğini dile getiren Başkan Çebi, “Ben emeğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Çalışanlarımızın aileleri ekmek bekliyor. Onların helalliğini almamız gerekiyor. Bundan sonra gelecek olanlar da bunu yapacaktır. Mali anlamda çok iyi oturtulmuş bir Beşiktaş bırakacağım. Aldığımda böyle değildi. 13 milyon 500 bin euroyu 3 günde bularak, 6 aylık ödemeleri ödeyerek UEFA’dan temiz kağıdı aldık zamanında. Şimdi bırakacağımız yerde geriden bir borç olmadığı gibi birkaç ay önlerini açık bulacak gelen kişiler” açıklamasını yaptı.

“ABOUBAKAR SAKAT, RAPORU VAR”

Vincent Aboubakar’ın neden oynamadığı yönündeki soruya Başkan Çebi, “Aboubakar sakat, raporu var. Sakat oyuncuyu oynatırsanız daha büyük sıkıntılar olur. 1-2 maç oynatabilirsiniz ama sonraki süreç sıkıntıya girer. Afrika’dan bir virüsle geldi, daha sonra antrenmanda ısınırken sakatlandı. Dönecektir ama şu an sakat. Art niyeti hiçbir zaman olmamıştır. Kendisi ile yakın bir dostluğum ve ağabeyliğim var” cevabını verdi.

Vincent Aboubakar’ın kongre kararı sonrası kendisine mesaj attığını dile getiren Ahmet Nur Çebi, “Aboubakar, bırakma kararı aldığım gün ‘Bırakma sayın başkan’ mesajı attı. Sadece o değil, diğerleri de öyle. Ben onlara iyi başkanlık yaptım. Ben onlardan razıyım, Allah da razı olsun. Bu yapılan transferlerin önemini ilerleyen süreçte göreceğiz. Bu şansı çocuklara tanımamız lazım” dedi.

“ONANA’NIN ŞANS BULMASI LAZIM”

Transferlere dair soruya Başkan Ahmet Nur Çebi, “Transferde hata yaptığımızı düşünmüyorum. Rebic’in, Chamberlain’in geçmişi belli. Rıza hocaya sordum, ‘Amartey çok iyi futbolcu’ dedi. Onana’nın iyi olup olmadığını görme şansımız olmadı, 102 dakika oynadı. Oynaması lazım, şans bulması lazım” cevabını verdi.

“BURAK YILMAZ KONUSUNDA HATALIYIM”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Burak Yılmaz’la ilgili soruya şu cevabı verdi: “Burak Yılmaz konusunda hatalıyım, ona da zarar verdik. Aboubakar’ın ona sarılışını hatırladım, birbirlerine çok yakın olduklarını hatırladım ve ona bir şans verdim ama olmadı. Onun adına da kendi adıma da üzgünüm.

Fikret Orman’ın iddiaları hakkında gelen soruya Ahmet Nur Çebi, “Fikret Orman ile Beşiktaş başkanlığım bittikten sonra hesaplaşacağımı söylemiştim. Zamanı geldi” cevabını verdi.

Ahmet Nur Çebi sezon başında yaptığı ‘yüzde 99 şampiyon oluruz’ açıklamasının hatırlatılmasının ardından, “Yüzde 99 şampiyon oluruz demekle hata yaptığımı düşünmüyorum. Bizler camia yönetiyoruz, motivasyon sağlamamız gerekiyor. Hala çok umudum var. Şampiyonluk olmasa bile dişe diş mücadele edecek bir takım olduğunu düşünüyorum. Yeni yönetim bu başarıyı sahiplenebilir. Yeter ki Beşiktaş iyi olsun” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman’ın kendisi aleyhinde çalıştığını dile getiren Ahmet Nur Çebi, “Fikret Orman, gittiğinden bu yana benim aleyhimde çalıştı. Hiçbir başkan, bir önceki başkan tarafından bu kadar yıpratılmadı. Bir rapordan bahsediliyor, biz bu raporu çıkartmak zorundaydık. Biz de bu işin içindeydik, yapmazsak ‘ne gizliyorsunuz’ denilirdi. Ben hiçbir zaman ‘Paralar nerede’ diye bağırmadım. Bu rapordan niye gocunuyorsun, yaran mı var? Bu senin için bir şans” dedi.

Hasan Arat’ın Fikret Orman’la birlikte hareket ettiğini belirten Ahmet Nur Çebi, “Hasan Arat, biz başkan seçildiğimizde ‘Fikret Orman’dan hesap sormak görevin’ dedi. Şimdi Hasan Arat, Fikret Orman’ın müdürü ile yan yana. Sosyal medyadan bu işleri beraber yönettiler, kim ne derse desin” ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi şu şekilde devam etti: “Fikret Orman ile Hasan Arat zaman içinde yollarını birleştirdiler ve Ahmet Nur Çebi’nin altını oydular. Benim ofisimin altında bot hesaplar varmış. Olsa bugün bu halde mi olurdum? Mayıs’ta seçim var girmiyorsun, Haziran ayında dernek dernek geziyorsun. Niye Hasan Bey? 400 tane beyaz oy çıkmış, bu güvensizlik demekmiş. Benim 3 bin küsür oyum ne peki? Fırsat kolladılar, kurtlar dumanlı havayı sever. Beşiktaş’a zarar verdiler. Paralar nerede tezahüratını ben nasıl susturayım, ben mi başlattım? Benim yapmadığımı çok iyi biliyor. Sadece bunu kendi mağduriyetine sebep vermek için kullanıyor. Genel kurulda Hasan Arat’ın yanındaki arkadaş, ‘Biz yaptırdık’ dedi o tezahürata. Adres belli. Bana verdikleri zararın önemi yok, kulübe çok büyük zarar verdiler. Takım 2-0 öndeyken protesto başlıyor, neden? Uçaktan oyuncu inmemiş, medyada olumsuzluk pompalanıyor. Bunları bu çocuklar okuyor. Adaylar halen benimle ilgili konuşuyor. Benimle ne işiniz var, ben aday mıyım?”

Fikret Orman’ın ‘davaları kazandım’ açıklamalarını cevaplayan Ahmet Nur Çebi, “Fikret Orman ile ilgili hamlelerimiz, camia tarafından bize verilen görevlerdir. Bu benim yasal sorumluluğum. Ben bu olaya müdahale etmiyorum, açılan dava 13. Benimle ilgili açılmış bir dava var, gittim bedelini ödedim. Bu davaların 5’inde zaman aşımından kazanmış. Sorulduğunda ‘Ben bu davaları kazandım’ diyor. Algı yaratmayacaksınız haklı çıkmış gibi. Yargılama bitmeden kimse aklanmış sayılmaz, ben Fikret Orman’ın aklanmamasını isteyen biri değilim. Camiama karşı alnım ak. Umarım inşallah bir sonuç çıkmaz. Bu davaları ben açıyormuşum gibi algı yapmaya gerek yok. Davaları Beşiktaş açıyor. 1-2 tane davam kaldı onunla, çıkınca göreceğim onları” açıklamasını yaptı.

Ahmet Nur Çebi şu şekilde devam etti: “11 tane tapudan bahsediliyor. Nerede bu tapular, ben tapu falan görmedim. Para kaptırılmış, biz 1 sene adama yalvardık gittik paralarımızı tahsil ettik. Para gelince de direkt olarak borçlarımıza gitti. 6.5 sene benimle beraber olacaksın her işte, sonra da bana ‘hayalet’ diyeceksin. Ben hayaletsem beni hiçbir şeye ortak etmeyeceksin. Birlikteyken ağabey, kardeş gibiydik. Benim orada olmamdan rahatsız olanlar Fikret Orman’ı doldurdu. O bana ‘ağabey’ derdi, ben ona ‘başkanım’ derdim. Hasan Arat babasına sormazmış benim gibi. ‘Babacığım’ diyormuşum babama. Ben babama ‘siz’ diye hitap ederim, ne babacığımı. Babamın söylediği ve yapmadığım tek şey vardı o da Fikret Orman ile son seçime girmek oldu. Babama bir özür borcum var. Başkan belirli görevleri dağıtır. Fikret Orman diyor ya ‘Ben Beşiktaş’ı Çağlayan’dan aldım’. O üst katta sıcak ofisinde misafirleri karşılarken Çağlayan Adliyesi’nden gelen hacizler Ahmet Nur Çebi ve Tamer Kıran tarafından göğüslendi, maddi ve manevi olarak. İkinci başkanın görevi, başkan yokken başkanı temsil etmektir. Başkan zaten oradaydı. Ben futbol şubedeydim 2 sene, geldiğimde zaten stadyum bitmişti. Bana futbol şubeyi, İcra Kurulu’nu sorabilirsiniz. İcra Kurulu’nda olduğum bazı evraklar geliyordu. ‘Nedir bu?’ dediğimde ‘Ben imzalamışım ağabey, hesabını mı vereceğim’ dedi. Orada soğukluğumuz başladı zaten.”

Fikret Orman’ın yönetim kurulunda istifa ettiği süreci anlatan Ahmet Nur Çebi, “2 sene şampiyonluk dönemindeki başarının ikimize yazması gerekiyordu ama Fikret Orman sahiplendi o başarıyı. Birlikte emek verdik 2.5 sene. Biz Bayern’e elendikten sonra ben ayrılmak istediğimi söyledim zaten. Ağustos’ta seçim kararı aldı, etrafa ‘Ahmet Nur Çebi’den kurtulmak için bu kararı alıyorum’ diyorsun. Sonra gelip bana ikinci başkanlık teklif ediyorsun. Ben kabul etmedim. ‘Benden sonra sana bu görev yakışır ağabey biraz dinlen’ dedi. ‘Kimi ikinci başkan yapayım’ dedi. Serdal Adalı’yı söyledim. ‘Olur mu ağabey bana yalancı demiş adam’ dedi. 2 saat sonra açıkladı Serdal Adalı’yı. Seçim döneminde ‘Ben seni destekleyeceğim’ dedi. Sonra benim aleyhimde kampanya yürüttü. Serdal Adalı da ikinci başkanın, ben de. Niye tarafsız kalmıyorsun? Sonra seçimden sonra bana mesaj atıyor, ‘Ağabey emrindeyim’ diye. Ben açmadım telefonu tabii ki. Fikret Orman ile aramızdaki 1-2 mesele özel. Onları açıklamak istemiyorum. Bazı yerlerde haddini aşmıştır. Yeni yönetim önlerine bakacak, geri bakmak zorunda kalmayacak. Fikret Orman döneminde UEFA’ya mektup çekilmiş temiz kağıdının alınması sürecinin ertelenmesi için. Yahu insaf et! Biz geliyoruz, şahsi fedakarlıklar ile o temiz kağıdını alıyoruz. Bunlar hiç yokmuş gibi, pandemi ve deprem olmamış gibi, 4 kupa almamışız gibi bugün yaygara koparanları vicdanlara bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi, Hasan Arat’ın basketbol takımına dair açıklamalarına şu cevabı verdi: “Basketbolda Alperen gibi bir yıldızı NBA’e gönderdim. Hasan Arat diyor ki, ‘Geçen sezon Beşiktaş basketbolda küme düşmesin diye dua ettim’. Yahu gel kapıyı çal Hasan Bey, basketbolcu değil misin? Bir sorun var madem gel yardımcı ol.”

“Locası, kombinesi olmayan başkan olur mu” soruusuna Başkan Çebi şu cevabı verdi: “Olabilir tabii. Serdal Bey’in locası var, Hasan Bey’in yok. Hasan Bey dostlarının localarında izliyor genelde maçları, öyle gördüm.”

Hasan Arat’ın stadyum sponsorluğuyla ilgili açıklamasının hatırlatılmasının ardından Başkan Çebi, “Tüpraş çeklerinin kırdırıldığı konusu… 1. yılı aldık zaten. 2 ve 3. yıldaki çeklerin kırdırılmasıyla şu ankinden daha fazla kar olduğu için ve Beşiktaş’ın 20 milyon TL karı olduğu için bu Tüpraş’ın bir jestidir. Bunu Hasan Bey’in söylemesi fuzuli konuşma. Bir tanesinden kurtulduk, öbürü geliyor şimdi. Kasada duruyor para, kullanabilirsiniz. Bu parayı bugün almasak da yarısı her türlü bankaya gidecek. Ne özür bekleyeceğim? Yalana palavraya düşmesinler yeter. Hasan Bey’in bana yaptıklarından sonra onu arama şansım var mı? Bizim ailemize küfürler edildi sosyal medyadan. Bunların hepsinin sebebi o. Bana bir şey anlatmasın. Fikret Orman, Umut Güner bunların yaptırdığı şeyler bunlar. Beni bir çocuk aradı ‘istifa’ diye. ‘Ben Ahmet Nur Çebi değilim’ dedim. ‘Vay anasını yine başkasının numarasını verdiler’ diyor. ‘Ben de Beşiktaşlıyım kime oy vereceksin’ diyorum. ‘Hasan Arat’a tabii ki’ diyor. 15 yaşında çoluk çocuktan gecenin 1’inde böyle mesajlar, telefonlar alıyoruz. Bunlar ayıp şeyler. Serdal Adalı beni zaman zaman arıyor. Bir şeyler soruyor doğal olarak. Hasan Arat ile bir ilişkim yok” diye konuştu.

Hasan Arat’ın Paris Saint Germain Başkanı ile görüşmesini yorumlayan Ahmet Nur Çebi, “Hasan Arat’ın PSG başkanı ile görüşmesi… Herkesin bir yoğurt yiyişi vardır. Bunlar seçim arefesinde olabilecek şeyler. Ben sadece geldikten sonra söz verilen şeylerin tutulup tutulmadığını takip etmekle mükellefim. Ben başkaları gibi beyaz oy saymam. Kötü niyetli değilim. Yeni yönetimin bizi denetlemesini ben talep ediyorum. Bunun Beşiktaş’ta örf olması lazım. Kimse kendini denetleyemez. Varsa bir hatam bedelini öderim” diye konuştu.

Beşiktaş’taki görevini tamamladığını dile getiren Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş’ın bir kan değişikliğine ihtiyacı var. Bırakalım, herkes huzura ersin. Ailem de bırakmamı istiyor. Benim eşime çocuklarıma gece yarısı gönderilen mesajlar var. Ben bunları unutmadım. Bana ihtiyaç olmamalı bundan sonra. Ben görevimi tamamladım. Kırıldım, yoruldum… Çok onurlu ve gururlu bir görev yaptım. Taraftara kırgın değilim. Onlardan tek ricam maç bitene kadar takımı desteklesinler” diye konuştu.

“TFF’DE BAŞKANLIK YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkanlık yapmayı düşünmediğini dile getiren Ahmet Nur Çebi, “Kesinlikle TFF’de başkanlık yapmayı düşünmüyorum. Ben Servet Yardımcı’nın bu görevi daha iyi yapacağını düşündüğüm için Büyükekşi’ye muhalefet ettim. Böyle bir gücü bir daha kendimde bulursam, bunu Beşiktaş’ta kullanmayı tercih ederim” dedi.

Deprem döneminde TFF’nin aldığı kararı eleştirmesinin ardından gelen eleştirilere cevap veren Ahmet Nur Çebi, “Deprem döneminde maçların oynanması ile ilgili soruyu TFF bu konuyu gündeme getiriyorsa, Beşiktaş’ın haklarına tecavüz ediyorsa benim de cevabımı vermem gerekir. Bizim rakiplerimiz de bunu sonuna kadar kullandı. Camianın bana sahip çıkması gerekirdi ama öyle olmadı. TFF başkanı da ‘daha kendi camiası sahip çıkmıyor’ diye düşündü muhtemelen o gün. Biz o gün kaybettik TFF ile olan kavgamızı. Büyükekşi’nin tarz ve tavırları Beşiktaş’a karşı olumsuzdur. Bizim de bu hareketlerinden dolayı tavrımız var. Benim kadar TFF ile çekişme yaşamış bir başkan var mı ki taraftarlarımız bana ‘masaya vur’ diyor” ifadelerini kullandı.

“PARMAK SALLAMA FALAN OLMADI”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Lugano maçında gösterdiği tepkiye dair konuşan Ahmet Nur Çebi, “Büyükekşi’nin tarz ve tavırları Beşiktaş’a karşı olumsuzdur. Bizim de bu hareketlerinden dolayı tavrımız var. Benim kadar TFF ile çekişme yaşamış bir başkan var mı ki taraftarlarımız bana ‘masaya vur’ diyor” dedi.

Ahmet Nur Çebi şu şekilde devam etti: “Mehmet Büyükekşi’yi ben başkan kalsaydım tribüne almazdım. Ama bir gerçek var ki o stadyum bizim değil. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait. Ancak gelseydi ağırlamazdım. Ben orada maç izliyorum, yanınızda bakan var. Ne olduğunu bile anlamadım. Bir anda ayağa kalktı gitti. Yöneticilerimiz benim talimatımla gitti, ‘Yaptığınız yanlış’ dedi giderken Büyükekşi’ye. Bunun parmak sallanma olarak gösterilerek beni ve Beşiktaş’ı küçük düşürme olarak kullanılmasını kabul etmem.”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendisine hak vermesine değinen Ahmet Nur Çebi, “Ali Koç çok açık ve dürüst bir insan. Bizim onunla çok iyi bir dostluğum var. Ben Dursun Bey’i seviyorum, kendisi benim aile dostum. Fenerbahçe ve Galatasaray kayıkçı kavgası yapıyor. Ben zamanında söyledim, bir şey varsa getirir gösterirsin. MHK gitmeli, MHK sandıktan seçilmeli. Benim oyumla MHK Başkanı gelmeli oraya” açıklamasını yaptı.

“ÇOK SEVDİĞİM BİR HOCAMDIR SERGEN YALÇIN”

Sergen Yalçın’ın ayrılık sürecini anlatan Ahmet Nur Çebi, “Benim Sergen Yalçın ile devam etmeme durumum olmadı. Onu Beşiktaş’a hoca yapma gururunu yaşıyorum. Şampiyonluktan sonra görüştük, ‘Ben bu paradan aşağı çalışmam, hocalık yapmayacağım’ dedi. Emre Kocadağ her gün yanına gitti. Benim biraz cimriliğim vardır, pazarlık ettik. Sonuç olarak istediği ücreti verdik. Ayrılmadan biraz önce ‘1-2 maç daha deneyeyim ama olmuyor’ dedi. Olmayınca da ayrılmak istedi ayrıldık. Çok sevdiğim bir hocamdır Sergen Yalçın. Şampiyon olmadan önce sözleşme vermeme sebebim hocanın motivasyonunu bozmak istemememdi. Kötü bir niyetten değildi. Kalsaydı şampiyon olur muyduk bilemem ama kalmasını çok isterdim” ifadelerini kullandı.

“Şenol Güneş’le mi Sergen Yalçın’la mı çalışmak daha kolaydı” sorusuna Ahmet Nur Çebi şu cevabı verdi: “Şenol hoca benim ağabeyimdir, ben de Sergen Yalçın’ın ağabeyiyimdir. Ağabey olmak her zaman daha iyidir. İkisi ile de çok iyi anlaştık.

“GÜVENSİZLİĞİ İÇLERİNDEN ATAMADILAR”

Ceyhun Kazancı ile Şenol Güneş arasında yaşananlara değinen Başkan Çebi, “Ceyhun Kazancı, benim kafamdaki projenin sportif direktör olarak bir parçaydı. Çok yıpratıldı. Şenol hoca ile birbirleri ile çalışma isteğini gördüm. Ancak daha sonra benim gördüğüm birbirlerine olan güvensizliği içlerinden atamadılar, ikisi de. O da benim hatam” dedi.

“TALISCA’YI GETİRECEKTİM”

Anderson Talisca konusunda sezon başında Al Nassr ile görüştüklerini vurgulayan Ahmet Nur Çebi, “Talisca ile ilgili kulübüyle görüştük. Bize ‘oyuncumuzu ayartıyorsunuz’ dediler. Bu şartlar altında daha dikkatli olmaya dikkat ettik. Kulübü verseydi, Talisca’yı burayı getirecektim. Şenol hoca, Talisca ile görüştüm diyorsa görüşmüştür. Ben kulüp olarak bunu söyleyemem” dedi.

SERGIO RAMOS’UN MALİYETİ NE KADAR?

Sergio Ramos transferinin gerçekleşmemesinin perde arkasını anlatan Ahmet Nur Çebi, “Ramos konusunda; Serhan Çetinsaya kardeşimizin ısrarla buraya getirmek istedi Ramos’u. 10 milyon maaş, 1 milyon imza parası, 2.5 milyon abisine, 500 bin de menajerlik parası. ‘Serhancığım bu bizi aşar, sponsor bulabilirsen imzala. O yetkiyi veriyorum’ dedim. Vergileriyle 2 yılda 45 milyon euroluk bir kontrata Beşiktaş’ı sokamazdım. Bizim görevimiz bunları da görebilmek başkan olarak. Zaten buna imkan da yok, TFF’nin önüne getirsek limit yok” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlıların sezon başında yaptığı transferleri yorumlayan Başkan Çebi, “Onana’ya 4.5 milyon euro verildi ama 5 yıla yayıldı. Yıllık maliyeti maaşla beraber 2.1 milyon yapar. Bizim 1 oyuncuyla bu işi görmemiz olmaz. Her pozisyona yedek lazım. Amartey’i çok beğenen, Zaynutdinov’u Masuaku’nun önünde gören, Onur’u Rosier’in önünde göre, Bailly’i Amartey ve Colley’e yedek olarak gören bir hocamız var şu anda” dedi.

“ONANA’YI ŞENOL GÜNEŞ İSTEDİ”

Şenol Güneş’in istememesi nedeniyle Dusan Tadic transferinin gerçekleşmediğini vurgulayan Ahmet Nur Çebi, “Onana’yı Şenol hoca istedi. Djiku ve Tadic’i ise istemedi. ‘Benim istediğim oyuncular değil’ dedi. Tadic ile neredeyse sona gelmiştik. Önümüz kesildi, istenmediği için” açıklamasını yaptı.

“HALİL DERVİŞOĞLU KONUSU, FACİA”

Halil Dervişoğlu’yla sezon başındaki görüşmeleri anlatan Başkan Çebi, “Halil Dervişoğlu konusu, facia bir şey… Babası yalvarıyor, yakarıyor Şenol Güneş’e. Son dakika öbür taraftan 5 milyon TL fazla alınca ‘artırın fiyatı’ diyor. Haklı olarak hoca da böyle bir futbolcu istemediğini söylüyor” dedi.

Serdar Saatçı’nın ayrılmak için her şeyi yaptığını belirten Başkan Çebi, “Serdar Saatçı burada kalmamak için her şeyi yaptı. Sergen hoca ‘Beşiktaş’a hayır gelmez’ dedi. Ben tutmak istedim, ailesi ve kendisi bizi yedi bitirdi” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Yılmaz’ın ayrılık sürecine değinen Ahmet Nur Çebi, “Rıdvan Yılmaz, geldi elimi öptü. ‘Ben burada psikolojik olarak burada baskı yaşıyorum’ dedi, gitmek istedi. Emirhan zaten bambaşka bir olay. Babasıyla görüşmek istiyorum ‘Babamla görüşeceğiniz bir şey yok, ayrılmak istiyoruz’ diyor” diye konuştu.

Hasan Arat’ın Serdar Saatçı açıklamasına cevap veren Başkan Çebi, “Serdar Saatçı’nın değeri 40 milyon euro diyor Hasan Arat, 30 milyona satsınlar ben getireceğim Serdar’ı. Böyle atmayla bu işler olmaz. 30’a taahhüt etsinler ben getireceğim” açıklamasını yaptı.

Ahmet Nur Çebi şu şekilde devam etti: “Fenerbahçe ve Galatasaray’ın pahalı transferler yapması bizi zor duruma soktu tabii ki. Benim limitim neyse sonuna kadar zorladım. Daha iyi futbolcular istiyorsak, parayı bulacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x