SGK Uzmanı Özgür Erdursun tek tek hesapladı ‘Bağ-Kur ve SSK emeklileri bu maaşı alacak’

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Bağ-Kur ve SSK emekli maaş zam farkının yatacağı tarihin belirlenmesi ardından, emekli maaşlarını tek tek hesaplayarak açıkladı.

Milyonlarca emeklinin beklediği ek maaş zam ödemesinde tarih belli oldu. Peki Bağ-Kur ve SSK emeklileri ne maaş alacak. Kimler en düşük maaşları almaya devam edecek?

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, tek tek hesaplayarak tablo halinde açıkladı.

Çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeler içeren ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilen İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gerçekleştirilen düzenleme ile SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarında, ocak ödeme dönemi itibarıyla geçerli olacak 6 aylık artış oranı yüzde 49,25 olarak açıklandı. Bu neticede en düşük emekli aylığı da 10 bin TL oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Resmi Gazete’de yayımlanan kanunun ardından emekli maaş zam farkının yatacağı tarihi duyurdu.

Işıkhan, SSK için 6 Şubat’ta, Bağ-kur için ödemelerin 7 Şubat’ta olacağını açıkladı.

SGK Uzmanı Özgür Erdursun tarihin açıklanmasının ardından SSK ve Bağ-kur maaş artış oranlarını tek tek hesaplayarak tablo halinde paylaştı.

Erdursun’un paylaştığı tabloya göre, çoğu emeklinin kök maaşı üzerinden alacağı emekli maaşı ayrı ayrı olacak.

Tablonun dikkat çeken yanı ise 6 bin 700 TL ve altında kök aylığı olan emeklilerin en düşük emekli aylığını alması oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x